Bebek odanızı döşerken
Endişelenmenize gerek yok..

Birkaç adımda bu işin altından kalkmak çok kolay

Hamile olduğunuzu öğrendikten sonra aklınızda binlerce soru olur. Bu fikre alıştıktan bir iki ay sonra bebek çocuk odası düşünmeye başlarsınız ki bu da en az diğer konu aşlıkları kadar aklınızı meşgul eder. Bu işi birkaç adımda kabustan güzel bir rüyaya çevirmeniz çok kolay, gelin birlikte planlayalım;

İlk olarak gereken eşya listesini vermek istiyorum;
Yatak-karyola
Alt değiştirme ünitesi-bez rafı
Emzirme koltuğu
Giyim eşyaları için şifonyer veya dolap
Aksesuar vb

1- Öncelikle mümkünse doğal ışık alan bir odayı sizin ve evinizin yeni üyesi için ayırın veya boşaltın. Sonrasında odanızın ölçülerini en ve boy olarak bir kağıda kabataslak çıkartın

fotoğraf-10

2- Fonksiyonel ve mümkünse ileriki yıllarda da kullanılabilecek kademeli bir yatak seçiniz ve bu yatağı uygun bir duvara yaslayın ancak özellikle pencere önüne ve kalorifer peteğine yakın veya önüne koymayaya dikkat ediniz. Böylelikle Bebeğinizi ısı değişimlerinden korumanız daha kolay olacaktır.

fotoğraf-3

3- Yataktan sonra en sık alt değiştirme ve emzirme koltuğuna ihtiyaç duyacaksınız, bu yüzden yatağın yakınındaki en müsait yere bu iki mobilyayı yerleştirmenizi tavsiye ederiz

Emzirme koltuğunun yanına koyacağınız bir puf hem bu sırada ihtiyacınız olan gereçleri koymanızı hem de dinlenmek istediğinizde ayaklarınızı uzatmanızı sağlayacaktır.

fotoğraf-22

fotoğraf-111

4- Renk seçenekleri ve aksesuarlara gelecek olursak; artık cinsiyet gözetmeden seçilen kahverengi&gri kombinasyonları, sarı&siyah uyumlarını oldukça fazla kullanılıyoruz.

Ayrıca kendinize ve bebeğinize bir tema belirlemeniz de işin başında oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Mesela kumsal, okyanus, doğa, safari, sporcu, disney, prenses, masal diyarı, hayvanlar alemi vb gibi bir tema seçerseniz renkleri de buna göre belirler ve kolyca ilerlersiniz. Renk seçimlerinde de özellikle çok desenli ve karışık duvar kağıdı veya boyadan kaçınıp, desendiz veya küçük desenli ve soft renkler seçerseniz aksesuarda bir o kadar özgün davrananilirsiniz.

fotoğraf-1

fotoğraf-13

 

5- Aydınlatmanız da yine odanızın temasına paralel ve en önemlisi ileriki yıllarda da kullanılabilecek şekilde zamansız parçalardan seçmelisiniz.

wired-princ-2

pq3-123-4